02.07.2018.
Službena Petrinja
   552
Biciklijada „Od Radića do Radića“

Kulturni centar braće Radić je u suradnji s biciklističkim klubom „Roda“ organizirao biciklijadu pod nazivom „Od Radića do Radića“

Kulturni centar braće Radić je u suradnji s biciklističkim klubom „Roda“ organizirao biciklijadu pod nazivom „Od Radića do Radića“. Biciklijada je krenula od Petrinje u 10 sati i završava u Trebarjevu Desnom, rodno mjesto braće Radić. Gradonačelnik Darinko Dumbović također je sudjelovao na biciklijadi.

„Prije svega se zahvaljujem Jasmini i Ustanovi za promociju braća Radić. Ovo je nešto posebno i mislim da iz te posebnosti treba izvući jednu pouku. Meni je drago što je to prvi puta i što je u gradu Petrinji. Zahvaljujem se svima onima koji su danas došli ovdje, koji su sudionici ove prekrasne manifestacije koja na neki način obilježava povijest, ali i obilježava i zdravi život čovjeka. Ovo je jedan poticaj i ono što bi trebalo ostaviti traga u svima onima koji prolaze kroz naš grad, a znamo da je naš grad Petrinja dobra destinacija i za motoriste i za bicikliste. Kada se obilježi jedan ovakav trenutak, a ja bi rekao povijesni trenutak iz razloga što braća Radić, Stjepan Radić su velikani hrvatske povijest i oni zaslužuju poštovanje svih generacija. Ova manifestacija ima dobru priču i ja kao gradonačelnik je podržavam, želim dobar put, do ova manifestacija preraste u nešto što će biti još više. Ovdje je jako puno ljudi svih generacija, to je poticaj za ljepši život, ali i da se vratimo u povijest, da se prisjetimo temelja ljudi koji su stvarali domovinu Hrvatsku.“

– rekao je gradonačelnik.

Ravnateljica Kulturnog centra braće Radić, Jasmina Jovev kazala je kako Centar ima za zadaću promicati nauk braće Radić za sve što su oni radili i za što su se zalagali, te je dodala: „Biciklijada je samo jedan mali dio, mi smo radili stručne skupove, iako postojimo tek nekoliko mjeseci, na stručnim skupovima smo radili dramatizacije predstava da i osnovnoškolci čuju nešto o životu i nauku braće Radić. Biciklijada je način da ljudi ipak čuju, dakle da oni koji se bave sportom i koji bicikliraju da im spomenemo da su odavde potekla braća Radić“.

Odaziv biciklista je bio velik, od najmlađih da do umirovljeničke dobi. Staza je duga oko 30 kilometara i vodi sve od Petrinje, Bresta, Vurota, Siska, Martinske Vesi do Desnog Trebarjeva.

2018 Grad Petrinja. - Sva prava zadržana
Razvoj - Curious Cat Ltd. - www.curiouscat.hr