14.05.2018.
Službena Petrinja
   1179
Obilježavanje 15. rođendana Udruge - otvorenje "Glinene priče"

Viktorija Kaleb, zamjenica gradonačelnika Grada Petrinje, danas je na Gradskoj tržnici u Petrinji sudjelovala na obilježavanju 15. rođendana Udruge - Otvorenje „Glinene priče“ – keramičkog studija u kojem će se stvarati unikatni uporabni predmeti od gline

Zamjenica Grada Petrinje, Viktorija Kaleb danas je na Gradskoj tržnici u Petrinji sudjelovala na obilježavanju 15. rođendana Udruge - Otvorenje „Glinene priče“ – keramičkog studija u kojem će se stvarati unikatni uporabni predmeti od gline. Zamjenica je izrazila zadovoljstvo zbog sudjelovanja na otvorenju, pozdravila sve prisutne te nastavila:

„Fascinantno je da su uspjeli svojim entuzijazmom, velikim naporima i radom otvoriti deset novih radnih mjesta i to za osobe s invaliditetom ili osobama koje su dugo nezaposlena. Divno je imati radno mjesto, a pogotovo ostati u svojoj Petrinji i graditi Hrvatsku odnosno našu zemlju, to je i bit nas koji se bavimo politikom i svih dobronamjernih ljudi da nam nitko ne ode iz Petrinje. Naša glina je specifična, imala sam čast neki dan biti u društvu s našim najpoznatijim fizičarom svijeta, profesorom doktorom Pavunom koji je upravu posjetio nedavno lončarstvo Val i reko da je naša glina među najboljima na svijetu, prvo što se vrlo lako dolazi do nje, potrebno je kopati vrlo malo da bi se dobila najkvalitetnija glina. Primjerice taj isti posao u Njemačkoj, ljudi moraju kopati čak i do 90 metar dubine da bi dobili glinu koja nije ni blizu te čistoće i kvaliteta kao naša petrinjska. Postoji proizvodna mogućnost, kapacitet za lansiranje na strano tržište. Svaki posao je premija jer čovjek se ostvaruje dok radi, to je kreativnost, to je dar, Bog nam je dao svima neku kreaciju i talente, nema čovjeka koji nije talentiran za nešto i tko god se nađe u nečemu i to mu postaje trajna zanimacija, hobli ili čak posao, možemo reći da je čovjek ispunjen i sretan i hvala Bogu danas deset klinaca s poteškoćama i osoba s invaliditetom je našlo svoje mjesto pod sunce i pod ovim petrinjskim nedom. Svaka čast udruzi i svaka čast svima koji su doprinijeli na bilo koji način, od HABOR-a , državne imovine koja je iznajmila prostor, također Grad pomaže koliko može, županija je isto uključena, dakle zadovoljan radnik i zadovoljna osoba bitna nam je za zajednicu i bitna je i za grad i u cjelini za cijelu Hrvatsku“.

Predsjednica Udruge osoba s invaliditetom SMŽ, Dijana Smajo izrazila je sreću i ponos što je ova priča zaživjela.

„Drago mi je da će to zaživjeti na taj način da ćemo zaposliti neke naše članove koji će moći na taj način izgraditi sebe, biti više socijalizirani i raditi ono što im se sviđa. Ovo je nešto što se prvi put otvara u našoj županiji, nešto što jedna Udruga otvara kako bi mogla svojim članovima omogućiti da pokažu svoju kreativnost i kroz terapijsko djelovanje“

– rekla je predsjednica Udruge.

2018 Grad Petrinja. - Sva prava zadržana
Razvoj - Curious Cat Ltd. - www.curiouscat.hr