23.01.2018.
Službena Petrinja
   229
U sisačkoj bolnici održana konferencija za medije povodom prikupljanja donacija za kupnju uređaja za magnetsku rezonancu

U Općoj bolnici „Dr. Ivo Pedišić“ u Sisku održana je konferencija za medije s ciljem prezentacije hodograma donacija na kojoj su bili nazočni gradonačelnici, načelnici i zamjenici gradova i općina naše županije, koji su sudjelovali u prikupljanju donacija. 

Bolnica je u suradnji sa Sisačko – moslavačkom županijom pokrenula akciju za prikupljanje sredstva za njegovu nabavku.

Cijena uređaja je šest milijuna kuna s tim da je do sada taj iznos dosegao do milijun i šesto tisuća kroz održane akcije, poput prodajnih izložbi slika suvremenih hrvatskih umjetnika. Jedan od donatora bio je i Grad Petrinja u čije je ime nazočila Viktorija Kaleb, zamjenica gradonačelnika Grada Petrinje. Sve prisutne pozdravili su i zahvalili im se na donaciji Ivo Žinić, župan Sisačko-moslavačke županije sa zamjenicima i Tomislav Dujmenović, ravnatelj Bolnice. O magnetskog rezonanci i njenoj važnosti govorio je radiolog Dejan Čanak:

„Uređaj za magnetsku rezonancu je izuzetno važan u dijagnostici. Ja se kao radiolog svakog dana susrećem sa raznim situacijama, ljudskim sudbinama gdje nedostatak magnetske rezonance u našoj županiji ponekad čini veliki minus. Naša dijagnostika je vrhunska, imamo izuzetno kvalitetne radiologe i ovu dijagnostiku koju imamo do sada i na taj način na koji mi radimo, radimo vrhunsku radiologiju. Ono što je kod tog uređaja važno, on je danas zlatni standard.“

2018 Grad Petrinja. - Sva prava zadržana
Razvoj - Curious Cat Ltd. - www.curiouscat.hr