21.03.2019.
Službena Petrinja
   411
Potpisani ugovori za financiranje projekata i programa udruga iz područja kulture

U Velikoj vijećnici Grada Petrinje danas su ugovore potpisale udruge iz područja kulture temeljem Javnog natječaja za financiranje projekata i programa udruga u 2019. godini raspisanog 19.12.2018. godine. 

Za programe udruga u kulturi ukupno je odobreno 377.700,00 kn. Darinko Dumbović, gradonačelnik Grada Petrinje, zajedno sa zamjenicom Viktorijom Kaleb, zahvalio je udrugama na dosadašnjem radu, te dodao:

„Imate jednu kvalitetnu, ogromnu, značajnu ulogu u gradu Petrinji i mi kao grad jednostavno ne bi mogli funkcionirati da nema vas, vaših programa, dobrih volonterskih djela koje na neki način prezentirate ne samo zbog ljubavi, ne samo zbog sebe, nego zbog svih tradicionalnih vrijednosti koje naš grad ima i koje treba držati čvrsto u svojim rukama a vi ste te ruke grada koje to držite i čuvate. Sve kad vas pogledam onda znam po prilici što radite, odakle dolazite i o čemu brinete i kad god imam vremena, s vama ponaosob i porazgovaram i družimo se i kroz naše društvene djelatnosti pokušavamo doći do tog našeg značajnog petrinjskog sadržaja. Sadržaji su ponekad različiti ali dajemo tu jednu svoju poruku da to bude jedna cjelina i da na kraju kao cjelina prosperiramo kao jedno civilizirano društvo, kao grad koji ima svoju bogatu kulturu, tradiciju, povijest koja je preznačajna da ne bi o tome vodili brigu. Nikada nema dovoljno novaca, novci su tu da ih rasporedimo koliko toliko pošteno i korektno. Grad Petrinja je grad europskih fondova, povlačimo izuzetno velika sredstva i preko programa koji su iz Intervencijskog plana gdje se upravo i te tradicionalne vrijednosti kroz čuvanje baštine može aplicirati. Nadam se da ćemo biti dobri partneri i u sljedećem razdoblju i da u tom sljedećem razdoblju ćemo biti dobri primjeri kako su trajne vrijednosti grada Petrinje i u našima a pogotovo u vašim rukama.“

U ime prisutnih udruga zahvalio se prof. Matija Bučar iz Udruge Zrinska gora:

„Zahvaljujem se u ime Udruge Zrinska gora ali i u ime svih vas na neki način jer se borimo za jednu zajedničku stvar – da ovo područje Zrinska gora se proglasi kao regionalni park, da dobije jednu dimenziju prosperiteta, zaštite od devastacije, dostojanstva. Pripremamo zbornik Zrinska gora broj 2 – regionalni park koji će na neki način poduprijeti, prezentirati sva naša nastojanja unazad 10 godina da ovo područje dobije zasluženi status kakav i je i u tom dijelu ja posebno zahvaljujem gradonačelniku i svima vama koji ste na određeni način davali podršku tim inicijativama.“

2018 Grad Petrinja. - Sva prava zadržana
Razvoj - Curious Cat Ltd. - www.curiouscat.hr